Інтегрований Тиждень історії, української мови та літератури

22 лют 2021 о 14:12 128 Головний редактор
    

«Хай оживає істина свята…» - саме під таким гаслом у Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проходив інтегрований Тиждень історії, української мови та літератури, у якому активну участь узяли вчителі-філологи та історії. До початку Тижня учителями історії було організовано експозицію малюнків «Герої не вмирають, вони тільки йдуть…»., а учителями української мови та літератури разом з учнями 5-А, 5-Б класів у дивограї малюнків «Заглядає в шибу казка… » кликали у дивовижний світ казкових мандрів. Протягом тижня діяла виставка «Слово про мову» (учитель Лілія Назімко). Упродовж тижня учасники освітнього процесу закладу мали можливість ознайомитися із книжковими виставками, що були приурочені визначним подіям лютого (День Героїв Небесної Сотні, Біль Афгану - ніколи не згасне), які організували бібліотекарки школи Тетяна Біловус та Олена Башинська.
Розпочався тиждень літературним нарисом «Ну що б, здавалося, слова…», присвячений Міжнародному дню рідної мови, під час якого учні 10-А класу (учитель Неля Герасимчук ) ознайомилися з історією свята, пригадали трагічні сторінки в історії розвитку української мови, змогли насолодитися українським поетичним словом, його багатством та милозвучністю, а також у лінгвістичному практикумі впоратися з редагуванням невдалих висловів. Хвилиною мовчання учні вшанували пам’ять загиблих за волю, честь, гідність, можливість розмовляти українською мовою на рідній землі. Заключним акордом заходу стали слова Ліни Костенко: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову».

Інтегрований Тиждень  історії, української мови та літератури    Інтегрований Тиждень  історії, української мови та літератури    Інтегрований Тиждень  історії, української мови та літератури    Інтегрований Тиждень  історії, української мови та літератури    Інтегрований Тиждень  історії, української мови та літератури

Цікавою та пізнавальною для учнів 5-Г класу була інтерактивна гра «Дерево мудрості» та вікторина у 8-Г класі «Ми роду козацького діти» (учителі Світлана Афанасьєва та Олена Локайчук). Галина Комарецька, учитель історії провела з учнями 8-А та 8-Б класів 15.02.2021 р. вікторину з історії «Перші…» з метою виховання любові до рідного краю, до своєї Батьківщини, її минулого та залучення учнів до пошукової роботи.
Наталія Козак провела онлайн-урок звитяги «Правда майдану. Українська версія» для учнів 9-х класів.
Олена Локайчук спільно з класним керівником 5-А класу Вікторією Пасічник 16 лютого провели позакласний захід «Небесна Сотня. Зима, що нас змінила». Підготовлено відеоролик, де учні зачитують вірші скорботи за загиблими у подіях 2014 року. Проведення таких заходів дає змогу кожному підлітку усвідомити на скільки страшними були події того часу, збагатити свої знання про ті буремні дні, про Євромайдан та його причини, про Героїв Небесної Сотні.
Учні 5-А класу на квест-уроці змогли вирушити у літературну мандрівку «У пошуках скарбів» за повістю Зірки Мензатюк «Таємниця козацької шаблі» (учитель Неля Герасимчук). Школярі відновлювали маршрут героїв, встановлювали відповідності, упізнавали героїв, розгадували кросворди, змагалися в дотепності та кмітливості. Марія Чмелюк, учитель української мови та літератури, разом з учнями 6-Б класу здійснили екскурсію в музей Хліба «І на тім рушникові оживе все знайоме…» (учитель Марія Чмелюк). Також у цей день працювала лінгвістична кухня « А знаєте, що…», де учні змогли ознайомитися з цікавими фактами з мовознавства.
17 лютого проникливо звучали поетичні рядки, прочитані ученицями 11-А та 11-Б класів у флешмобі «Революція гідності в поетичних рядках», який провела вчителька історії Галина Комарецька. Цього ж дня проводилися народознавчі хвилинки та виховні години, присвячені Дню рідної мови, а також учні 8-А класу (учитель Надія Шаправська) та 9-В класу ( учитель Тетяна Гізун ) завітали до літературного кінозалу «Стежками Лесі Українки».
Олена Локайчук, учитель історії, 17 лютого провела для учнів 6-х класів урок звитяги «Історичні діячі, які народилися в лютому» з метою формування у молодого покоління українців знань з історії, поваги до захисників України, шанобливого ставлення до загиблих воїнів і живих ветеранів війни.
Також для учнів 7-х класів вчителем історії - Наталією Козак було проведено онлайн-Урок звитяги «НАШ ГЕРБ. Українські символи від княжих часів до сьогодення.» Учням було запропоновано до перегляду відео «ІстФакт. Історія Тризуба», під час перегляду якого діти поглибили знання про історію державних символів.
18 лютого учні 8-их класів у філологічній вітальні «Мовні цікавинки» пізнавали чарівний світ мови (учитель Марія Чмелюк), а учні 8-А класу та 6-Г класу брали участь у мовному калейдоскопі «Українську буду знати, берегти і поважати» (учитель Надія Шаправська) .
Незабутніми для учнів були зустрічі на Лесиних читаннях «Хотіла б я піснею стати…», на яких змогли долучитися до поетичного слова Лесі Українки. Тут панувала атмосфера творчості, надзвичайних почуттів та емоцій. Учні продемонстрували високий рівень виразного читання поетичних творів.
Учні 10-А та 10-Б класів 19 лютого долучилися до проведення Уроку звитяги на тему «День Героїв Небесної Сотні - спогади і персони» та перегляду й обговорення документального фільму «Небесна сотня. Зима, що нас змінила». Це історія про тих, хто загинув за свободу і за власну державу. Це також і всі ті, хто виступив проти режиму в різних куточках країни, а потім пропав безвісти, чи був замордований з самого початку Євромайдану. З учнями 11-Б класу Галиною Комарецькою було проведено Урок звитяги на тему «Початок війни Росії проти України» та переглянуто фільм «Війна на нульовому кілометрі».
19 лютого учні школи вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, взявши участь у акції «Янголи пам’яті».
Закінчився інтегрований тиждень історії української мови та літератури відеочеленджем «Краща мова єднання – це українська!», у якому взяли участь учні 8-Б класу (учитель Лілія Назімко) та відеофлешмобом «Для мене рідна мова - це…», присвячений Дню рідної мови , до якого активно долучилися учні 5-А класу та 10-А класу (учитель Неля Герасимчук ).

td align=

Інформація

"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 2

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 2

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}