Робота бібліотеки


Хроніка заходів,
які проводились в рамках відкриття шкільної медіатеки
Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

21.11.2018 Відкритий мікрофон «Як говорити, щоб бути почутим»

Спілкуючись між собою, люди мають на меті передати і отримати якусь інформацію, узгодити свої дії, об’єднати зусилля, задовільнити якісь потреби, вплинути на когось, просто поділитись думками, переживаннями. Щоб досягти при цьому бажаного результату, насамперед потрібно, щоб між людьми було повне взаєморозуміння, адекватне сприйняття інформації.
Про чинники, що впливають на формування навичок активного слухання та ефективного спілкування, розвиток позитивного мислення, відповідальність за особистісне самовдосконалення говорили учні 9 класу та Ситник Валентина Тадеушівна, бібліотекар школи, модератор заходу.

    

22.11.2018 Сторітелінг «Який я персонаж»

Кожен із нас асоціює себе з улюбленим літературним героєм: сильним і безстрашним, розумним і добрим, щедрим і товариським, щасливим і успішним, - людиною, що змінює цей світ, робить його більш досконалим і прекрасним.
Учні 4-6 класів спробували створити історію про себе у формі казки, оповідання, та презентували її перед читачами бібліотеки, гостями. Переможцями творчого конкурсу стали: Чмелюк Анна, Власюк Іван, Власюк Олександра, учні 4 Г класу, Бабанська Анна, Чибук Катерина, Зюбр Ярослав, учні 4 А класу, Федорчук Іван, учень 4 Б класу, Коханенко Анна, учениця 6 Б класу.
Члени журі високо оцінили роботи учасників конкурсу. Творчо до презентації власного твору підійшла Чмелюк Анна, яка асоціюавала себе з Україною та виконала пісню про Батьківщину, Зюбр Ярослав та Бабанська Анна.

                

22.11.2018 Майстер-клас з декупажу «Створення книжкової вітрини»

Учні ознайомились з історією виникнення і розвитку техніки декупаж, з основним застосуванням її в інтер'єрі, з інструментами та матеріалами, необхідними для роботи, та оздобили книжкову вітрину у техніці декупаж. Майстер-клас для учнів провела Фролова Любов Федорівна, керівник гуртка початкового моделювання КЮТ.

                

23.11.2018 Воркшоп «Де кордони власних можливостей?»

Кожна людина сама створює своє майбутнє, щодня здійснюючи свій вибір. З кожним днем дорослішання людина приймає все більше самостійних рішень, встановлює власні стан¬дарти, визначає кордони власних можливостей, за які сама несе відповідальність.
Для того, щоб прийняте рішення було насправді правильним, важливо пізнати саму себе, розуміти свої потре¬би, бажання, прагнення та цілі в житті. Кожен з нас є най¬кращим експертом в своєму житті. Наше майбутнє зале¬жить тільки від власного вибору.
Саме про це вела розмову з учнями 9 Б класуЗахаревич Тетяна Василівна, психолог, методист методичного кабінету управління освіти.

            

23.11.2018 Панельна дискусія «Вся правда про переробку та сортування сміття у світі»

Як вирішують проблему утилізації сміття в різних країнах? Чи правда, що сміття може бути прибутковим бізнесом? Як в Україні переробляють побутові й промислові відходи та який шлях проходить сміття від бака до нових "реінкарнацій"? Як вийти з екологічної катастрофи? Як кожен з нас може допомогти вирішити проблему сміття в Україні?
Як і куди йде наше сміття, ми просто не замислюємось. Тим часом у багатьох країнах, особливо в Європі, сміття не викидають, а сортують і потім переробляють. Цікавим є досвід Швеції, де переробляють ледь не 99% сміття. Це важливо і з точки зору економіки, і з точки зору екології, і з точки зору елементарної гігієни.
Про друге життя сміття, про це і все інше, говорили на заході бібліотекар Біловус Тетяна Дмитрівна та учні 11-х класів. Учасники подивились відео «Як Європа поборола сміттєву катастрофу» і «Як у Харкові друкують екокнижки з уживаних упаковок».
Учні переконалися у доцільності і нагальності проблеми сортування та переробки сміття в Україні.

            

26.11.2018 Нетворкінг «Жити в місті, або як громадський простір робить нас щасливішими і заможнішими»

Вислів Д. Кеннеді «Не питай, що тобі може дати держава, в запитай себе, що ти можеш дати державі» став лейтмотивом до проведення нетворкінгу.
Учні 11 класів Нетішинської ЗОШ 1-111 ступенів №1 та 10-11 класів Острозького навчально-виховного закладу «Школа 1-111 ступенів-гімназія» поділились думками про те, що впливає на відчуття комфорту, щастя, задоволення, перебування, життя у місті? Чому у нашому громадському просторі виникає так багато протиріч? Чи можемо ми реально, уже сьогодні, щось змінити?
Члени команд Нетішина та Острога спробували створити проект ідеального міста, уявляючи себе мером, написати лист до байдужих, тих своїх співгромадян, які не відчувають потреби бути причетними до важливих суспільних подій, стороняться патріотичної діяльності, займають байдужу позицію.
Враженнями про перебування закордоном поділились Свинарчук Марія Анатоліївна, бібліотекар Острозького навчально-виховного комплексу «Школа 1-111 ступенів-гімназія» та Платон Чижаківський, учень 11 класу Нетішинської ЗОШ 1-111 ступенів №1.
А також гостями зустрічі, що створювали незабутню святкову атмосферу, були професійний ансамбль «Камелія», керівник Каміла Пельванова та бойзбенд «НС», керівник Ольга Дячина.

            
            


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

З 01 по 31 жовтня 2018 року в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом всього життя, продуктивно розв’язувати проблеми сучасності, розвиваючи цінності громадянського суспільства.
В рамках місячника проведено багато цікавих заходів.


Тиждень дитячої та юнацької книги

З метою підвищення культури читання учнів, заохочення до систематичного читання, популяризації найкращих надбань української та світової літератури, в Нетішинській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 з 02.04 по 06.04 проходив Тиждень дитячої та юнацької книги.
В рамках тижня пройшло багато цікавих і пізнавальних заходів.
02.04. Відкриття Тижня дитячої та юнацької книги.
Проведено виховний захід «Вічна магія книги» (2-Г кл.).
Оформлено книжкову виставку «2 квітня – 210 років від Дня народження Г. К. Андерсена, датського поета, письменника-казкара».

            

Оголошено конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой».
    

03.04. Проведено бібліоквест «Пізнай світ з книгою» (6-В кл.).
Під час квесту учасники не лише проявили знання, ерудицію, кмітливість, уміння змагатися в командній грі, але й дізналися багато цікавого про бібліотеку, її можливості, книжковий фонд.
Завдання квесту полягало в тому, щоб скласти вислів про книгу італійського поета Ф. Петрарки, виконуючи різноманітні завдання.

            

04.04. Зустріч з місцевою поетесою Ганною Митюк (учні 6-В, 7-В кл.).

    

Зустріч з поетесою, членом літературного об’єднання «Натхнення» Ковальчук Вірою (учні 8-В, 7-В кл.).
        

05.04. Книжкова виставка-перегляд «Великодні грають дзвони».

06.04. Творча робота «Виготовлення лепбука «Світле свято Воскресіння» (4-В кл.).
Виконання творчої роботи сприяє узагальненню та систематизації знань дітей про свято Великодня.
        


Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя


З 01 по 31 жовтня 2017 року в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
З метою популяризації здорового способу життя, формування в учнів практичних навичок дбайливого ставлення до свого здоров’я бібліотекарями Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено багато цікавих заходів.
За матеріалами місячника підготовлено відеоролик.КОНКУРС «ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА – 2017»
НОМІНАЦІЯ «БІБЛІОТЕКА – ВИХОВНИЙ ПРОСТІР НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ»
ДОДАТКИ:

Додаток А.Будні шкільної бібліотеки

Додаток П. БІБЛІОФРЕШ

Додаток Р.Книга - твій найкращий друг

Додаток И. Виховуємо патріота – громадянина України

Додаток Х. Сторітелінг. «Україна пам’ятає» до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Додаток Я. «Шкільна бібліотека очима читачів»

Додаток Ц. КВЕСТ В БІБЛІОТЕЦІ «У СВІТІ КНИГ»

Додаток У. Гойдалки дискусійні: «Книга чи комп’ютер»

Додоток Ж.Буктрейлер. Велика доба Т.Шевченка

Додаток Є. КОНКУРС «ЮНИЙ ЧИТАЙЛИК»

Додаток Б. Звичаї та обряди Поділля. Краєзнавчий огляд

Додаток Ю. Моніторинг читацької активності учнів середнього шкільного віку

Додаток Ш. ПАМ’ЯТКА ЧИТАЧЕВІ

Додаток Щ. Подорож у чарівну казкову країну

Додаток Щ.Книга - міст у світ знань

Додаток Е. Позакласний захід «ПРОФЕСІЯ ДЛЯ ЛЮДИНИ – ЯК КРИЛА ДЛЯ ПТАХА»

Додаток В. Тиждень бібліотеки (відкриття)

Додаток К. ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «ЦЕ МОЯ УКРАЇНА!»

Додаток Д. Рідна мова – роду нашого основа. Виховний захід

Додаток Т. Бібліофорсаж - Ерудит-шоу. Інформаційний брифінг

Додаток Ф.Зміни та навички в напрямках професійної діяльності ХХІ століття

Додаток Л. ВИХОВНИЙ ЗАХІД «КОЗАЦЬКА СЛАВА»

Додаток М.Бібліотечний бульвар "Ми любимо читати"

Додаток Н.Буктрейлер. В.Нестайко-класик сучасної української літератури


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 01 по 31 жовтня 2016 року в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проходив третій Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Книга і читання – важливий чинник у вихованні духовних цінностей учнів».
З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у відродженні читання як духовної потреби дитини, а також популяризації української книги, історії України, краєзнавчих матеріалів, народних традицій, звичаїв було проведено багато цікавих заходів:
• Організовано і проведено бібліотечний бульвар «Ми любимо читати»
        

• Оголошена акція «Подаруй книгу бібліотеці!»
        

• Зустріч учнів з поетесою рідного краю, членом літературної студії «Натхнення» Вірою Ковальчук. Презентація її книг, вишитих картин, ляльок
        


        

• Буккроссинг «Прочитав сам – дай прочитати іншому»
    

• Бібліотечний урок «Видатні українські та зарубіжні дитячі письменники» (4-А, 4-Б)
    

• Брейн-ринг «Сторінками улюблених книг» (4-Б)
    

• Бібліотечний урок «Ознайомлення з бібліотекою. Екскурсія до бібліотеки. Запис до бібліотеки» (2-Б, 2-В, 2-Г)
    

• Інформаційна година «Складання бібліографічного списку літератури до наукової роботи» (11-А)
• Година спілкування «Правила поводження з книгою та в бібліотеці» (2-А)
        

• Показ буктрейлерів «Сучасні українські письменники – дітям», «В.Нестайко – сучасний класик української літератури» (3-Б)
        

• Анкетування «Чи любиш ти читати?»
    

• Бібліотечний бібліокруїз «Цікавий світ дитячої літератури» (4-В)
• Створення відеоролику «Книга – твій найкращий друг» (11-А)
• Бібліотечний урок-диспут «Книга чи комп’ютер?» (3-А)
    

• Проведений конкурс малюнків «Ми читаємо і малюємо»
    

• Книжкові виставки: «Обряди, звичаї, традиції рідного краю»,
«14 жовтня – День українського козацтва. День захисника України», «28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників».

• Відзначення учасників місячника грамотами, подяками.
Цьогорічний місячник шкільних бібліотек сприяв зростанню престижності читання як культурної цінності, використанню потужного виховного потенціалу української літератури, залученню нових користувачів до бібліотеки.
        Тиждень бібліотеки


З метою підвищення культури читання учнів, заохочення до систематичного читання, популяризації найкращих надбань української та світової літератури. в Нетішинській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 з 25 січня проходив Тиждень бібліотеки. В рамках тижня пройшло багато цікавих і пізнавальних заходів:

    
  

25.01. Відкриття Тижня бібліотеки .
Виступ наукових працівників Музею книги і друкарства міста Острога (С.В. Позіховська, А.О.Хеленюк). Презентація старовиних книг для учнів 5-Б, 8-В, 3-Б, 2-Г класів. Бібліотекарями представлена мультимедійна презентація «Подорож бібліотеками світу» для учнів початкових класів.
26.01. Бібліотекарями представлений буктрейлер «Будні шкільної бібліотеки для учнів початкової школи. Оголошено конкурс малюнків «Мій улюблений літературний герой». Створена експрес-інформація «Я – нова книга» та інформовано вчителів про надходження нових підручників для учнів 4-7-х класів.
27.01. Оформлена книжкова виставка «125 років від дня народження П.Г.Тичини, українського поета». Бібліотекарями проведена виставка–перегляд «27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту». Підготовлена виставка-вшанування «Герої Крут – для нащадків взірець» (до Дня пам’яті Героїв Крут).
12.02. Бібліотечний урок «Українські письменники дітям» проведений для учнів 3-Б класу. День нової книги.
15.02. Представлена виставка-реквієм «Мій біль – Афганістан». Бібліотечний урок «Здорові діти – здорова нація» проведений для учнів 3-А класу.
16.02. Бібліотечний урок «Сьогодні ми діти юнацтва, завтра громадяни України» проведений для учнів 4-Г класу. Перегляд літератури «Навчись бути здоровим». Закриття Тижня бібліотеки. З учнямим 4-В класу проведений бліц-турнір «Бути розумним – це круто!» із використанням музичного супроводу

        


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек

З 1 по 31 жовтня 2015 року відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек, в якому прийняла участь бібліотека Нетішинської ЗОШ №1.
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек проходив під гаслом «Виховуємо громадянина – патріота України» та сприяв втіленню основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання дітей та молоді», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 16 червня 2015 року № 641, привернув увагу до проблем патріотичного виховання у нашій державі, об’єднав зусилля педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.
Основним завданням шкільної бібліотеки протягом місячника було формування громадянина, патріота, інтелектуально розвиненої, духовно і морально зрілої особистості, готової протистояти асоціальним впливам, вправлятися з особистими проблемами, творити себе і оточуючий світ.
З метою посилення ролі шкільної бібліотеки у патріотичному вихованні підростаючого покоління та сприяння її інноваційному розвитку, бібліотекарі організували багато цікавих заходів.
Велике значення у формуванні громадянської та національної самосвідомості учнів, любові до рідної землі, передачі молодому поколінню надбань нашого народу відіграють книжкові виставки, що були організовані під час проведення місячника шкільних бібліотек:
 Виставка-перегляд «Ми – нація єдина»;


 Виставка-роздум «Я – українець, я – патріот!»;


 Виставка-реквієм «Героям Небесної Сотні присвячується…»;
 Виставка-подія «Ми герої твої, Україно!»;
 Виставка «Це моя Україна»;


 Інформаційний куточок «Скажи «Спасибі» захиснику!»;
 Інформаційне повідомлення «28 жовтня – День визволення України від фашистських загарбників».
З метою виховання громадянина-патріота, готового до праці в ім’я України, осмислення відповідальності перед своєю нацією, прищепленню любові до рідної мови, поваги до свого народу, його історії, культури були проведені наступні заходи:
• Бліц-турнір «Що ти знаєш про свій край?»;

    

• Конкурс малюнків «Діти України проти війни»;


• Урок пам'яті «Війна в моїй країні» ;

    

• Презентація книг про сучасні події на сході України та Майдан :
В. Базів «Армагедон на Майдані», А.Цаплієнка «Книга змін», А.Дмитрук «Верните нам наше небо», Т.Атар «Від війни плачуть», О.Каліновська, О.Криштопа, С.Назаренко «Неоголошена війна»;

    

• Віртуальна подорож «Стежками рідної України»;

    

• Проведено анкетування «За що ти любиш Україну? Чи вважаєш ти себе патріотом ?»;
• Буктрейлер для дітей «Від війни плачуть»;
• Літературна вітальня «Чи є на світі край, миліший за Україну рідну!»;
• Мультимедійна презентація «Чи знаєш ти Хмельниччину?»;
• Година спілкування «Ви відстояли Батьківщину - ми збережем її!»;

    

• День інформації «Українська дитяча книга і традиції нашого народу»;
• Година спілкування «Ми – громадяни України»;
• Цикл бесід «Любіть Україну»;
Протягом місяця бібліотека стала для школярів осередком становлення громадянина-патріота України, готового брати на себе відповідальність, самовіддано розбудовувати країну як незалежну, суверенну, демократичну, правову державу, забезпечувати її безпеку, сприяти єдності української нації. Для цього бібліотекарі провели наступні бібліотечні уроки:
 «Я українець і я цим пишаюсь»;

 «Україна – колиска патріотів»;
 «Що таке патріотизм?»;
 «Концепція національно-патріотичного виховання в системі виховної роботи бібліотеки. «Сьогодні ми діти юнацтва, а завтра громадяни України»;
 «Знати минуле заради майбутнього»;
 «Україна понад усе!».
    

Отже, патріотичне виховання було і надалі залишається складовою частиною загального виховного процесу бібліотеки Нетішинської ЗОШ №1. Продовжується систематична і цілеспрямована взаємодія бібліотекарів з учнями з метою формування у читачів високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків.

Конкурс «Юний читайлик»

28 листопада в бібліотеці Нетішинської ЗОШ №1 відбувся конкурс «Юний читайлик» серед учнів 4-Б класу. В гості на конкурс завітали казкові герої: Королева книг, Баба Яга, Червона шапочка, Лікар Айболить, Всезнайко.
Діти були поділені на дві команди: «Читайликів» та «Книголюбчиків».
Конкурс був досить цікавим та насиченим, адже використовувались різні форми роботи: робота в групах, бліц-турнір, відкритий мікрофон, асоціативний кущ.

    

    

Несподіваною для учнів була зустріч з Пеппі Догопанчохою та її подругою Надійкою. Відповівши на запитання Пеппі , діти відправилися з нею у віртуальну подорож.
    
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 2

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 2

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}