Більше половини дітей, які користуються Інтернетом, нічого не знають про ризики в мережі

8 лют 2011 о 12:10 1794 Головний редактор
    

В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі. 8 лютого, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків – користувачів мережі. Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими. Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації

- 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

- 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

- 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.

Як прокоментувала результати дослідження Валентина Михайлівна Оржеховська, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча лабораторією превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН, завідуюча кафедрою ЮНЕСКО «Превентивна освіта і соціальна політика»: «Результати дослідження ілюструють, що сьогодні в Україні щодо безпеки в Інтернеті недостатньо інформовані як діти, так і їхні батьки та вчителі. При цьому ***чення дорослих у процес навчання дітей з цього напряму залишається вельми низьким, хоча 72,5% дітей виказали зацікавленість в отриманні інформації. Тому вочевидь, необхідно задіяти масові канали комунікації, щоб підвищити мотивацію приділяти належну увагу онлайн-культурі молодих українців».

Щороку в другий вівторок лютого в Європі святкується День безпечного Інтернету. Україна вже третій рік поспіль підтримує цей захід. Цього року компанія «Майкрософт Україна» прагне не тільки привернути увагу суспільства до питання ризиків у мережі, але й підкреслити роль школи у вихованні культури користування Інтернетом. Щоб покращити ситуацію, «Майкрософт Україна» продовжує розвивати освітню програму «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», яку з 2009 року підтримує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Безпечною онлайн-платформою для виховання коректної поведінки у мережі сьогодні є сайт «Онляндії» - www.onlandia.org.ua. Його відвідуваність досягає 17 000 унікальних користувачів на місяць, що, як і дослідження, свідчить про нагальну потребу в таких освітніх проектах. Сайт є основним ресурсом програми «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», що об’єднує 27 членів Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті та більше 4 300 волонтерів по всій країні.

Цього року фахівці «Онляндії» за сприяння Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України розробили навчально-методичний посібник «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі». Посібник видано за підтримки програми Microsoft «Партнерство в навчанні» та ставить за мету надати вчителям українських шкіл знання та практичні методичні напрацювання у викладанні теми безпеки дітей в Інтернеті.

«Для нас є надзвичайно важливою підтримка програми «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті» з боку Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України. Завдяки нашому партнерству волонтери Онляндії за три роки провели майже 3 000 тренінгів по всій Україні, з них більше 2 000 – у 2010 році. Тільки у минулому році тренінги відвідали більше 70 000 учасників. Методичний посібник для вчителів, який ми презентували сьогодні, дозволить поставити тему онлайн-безпеки на порядок денний кожної української школи», - зазначила Кортні Зукоскі, директор академічних і соціальних програм «Майкрософт Україна».

У свою чергу Євген Миколайович Суліма, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України, зазначив: «Міністерство освіти чудово усвідомлює необхідність різнобічного навчання школярів. Наші діти мають виходити зі шкільної парти з багажем як академічних, так і практичних знань. Ось уже протягом двох років тема безпеки в Інтернеті включена до шкільної програми з інформатики завдяки ініціативі «Майкрософт Україна». Але суспільство розвивається, рівень користування Інтернетом зростає, і вже практично всі школярі заходять у мережу для спілкування, навчання тощо. Тому проблема розвитку культури користування Інтернетом виходить за межі занять з інформатики. Створюючи новий методичний посібник, ми хочемо поглибити знання вчителів та дати їм можливість ширше розкрити тему безпеки в Інтернеті на уроках та позашкільних заняттях».

У той же час продовжують розвиватися ініціативи, спрямовані на безпосереднє ***чення дітей до вивчення правил безпечного користування Інтернетом. З цією метою на сайті «Онляндії» постійно проводяться вікторини та конкурси для дітей та шкільних команд. Усього за час існування ресурсу в конкурсах взяли участь більше 7 000 дітей. Завдяки активній підтримці МОН України охоплення аудиторії збільшується, а значить – зростає і кількість дітей, які користуються Інтернетом більш свідомо. Останній конкурс «Онляндія в моїй школі» також підтримала компанія «МТС-Україна», член Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті.

«Ми розуміємо, що з розвитком телеком-технологій проблема безпеки дітей в Інтернеті стає усе більш актуальною. Звичайно, система фільтрації небезпечного контенту може вирішити проблему, але лише частково. Як показує практика, найбільш ефективно такі системи працюють там, де загрозу розуміють і вчителі, і батьки, і самі діти. Адже хто попереджений, той і озброєний. Тому ми із задоволенням підтримали ініціативу конкурсу «Онляндія в моїй школі», за яким власне школярі розповідають про безпеку в Інтернеті своїм одноліткам та батькам», - зазначила Вікторія Рубан, керівник відділу зі зв’язків з громадськістю «МТС Україна».

Особливістю даного конкурсу було те, що завдання були спрямовані як на дітей, так і на вчителів. У результаті в ньому взяли участь 4 600 школярів та 460 вчителів. Ключовим завданням було надати проектну роботу із забезпечення безпечного Інтернету в своїй школі. Переможцями конкурсу стали 5 шкільних команд із різних куточків України: Чернівецька гімназія №2, Мелітопольська гімназія №10, Мелітопольська гімназія №5, Макіївський міський ліцей, Смілянська школа-гімназія ім. В.Т. Сенатора.

***

* Дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питання безпеки дітей в Інтернеті» було проведено Кафедрою превентивної освіти та соціальної політики ЮНЕСКО в жовтні 2010 – грудні 2010 року. Вибірка дослідження склала 16850 респондентів, у тому числі 7 600 дітей віком від 10 до 17 років, 4 000 батьків та 5 150 вчителів. Дослідження проводилось в 11 областях України: Харківській, Тернопільській, Ровенській, Львівській, Київській, Запорізькій, Черкаській, Донецькій, Луганській, Житомирській областях та АР Крим. Анкетування проводилось в обласному центрі та трьох центрах в кожній зазначеній області.

***

Про День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Головний координатор Дня — некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network).

Програма «Oнляндія - Безпека дітей в Інтернеті»

Програму ініційовано Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, яка була заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 27 організацій, у т.ч. влада, бізнес, НКО. Програма «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті» охоплює цілу низку заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Першим кроком Коаліції став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна» (www.onlandia.org.ua). На цьому сайті представлено матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани занять, завдяки яким діти і дорослі зможуть опанувати основи безпечної роботи в Інтернеті.

Однією із найбільш важливих ініціатив Коаліцій є програма для шкіл «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», у рамках якої тренери-волонтери проводять тренінги для дітей та підлітків, а також вчителів і батьків. З 2008 року більше 3 000 тренінгів відвідали 78 000 учасників. У результаті зусиль Коаліції з 2009-2010 навчального року тему безпеки в Інтернеті також внесено МОН у шкільну програму 5-12 класів.

td align=

Інформація

"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 6

Користувачів: 0


Роботів: 1
Yandex

Гостей: 5

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}