Більше половини дітей, які користуються Інтернетом, нічого не знають про ризики в мережі

8 лют 2011 о 12:10 1254 Головний редактор
    

В Україні 96% дітей віком від 10 до 17 років користуються Інтернетом, але більше половини не знають про те, яка небезпека чекає на них в мережі. 8 лютого, у День безпечного Інтернету компанія «Майкрософт Україна» презентувала дослідження, що демонструє поведінку в Інтернеті дітей та підлітків – користувачів мережі. Протягом останнього року кількість дітей віком 10-17 років, які опанували Інтернет, становила 96%, але про те, які ризики існують в мережі і як на них реагувати, знає менше половини. Окрім того, багато дітей безтурботно розміщують особисту інформацію і ходять на зустрічі з віртуальними знайомими. Дослідження, проведене Кафедрою превентивної освіти і соціальної політики ЮНЕСКО у партнерстві з «Майкрософт Україна», демонструє необхідність всебічного системного підходу до навчання дітей основам безпеки в Інтернеті. Так, насторожує легковажне ставлення дітей усіх вікових груп – а особливо 15-17 років – до розповсюдження особистої інформації

- 44% дітей знаходяться в потенційній зоні ризику (надають особисту інформацію) і 24,3% вже були у ризикових ситуаціях (ходили на зустріч із віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник склав 60,3%.

- 52% дітей виходять в Інтернет перш за все задля спілкування в соціальних мережах, де вони залишають свій номер телефону (46%) та домашню адресу (36%), а також особисті фото (51%).

- 6,5% підлітків 15-17 років розповсюджували онлайн особисту інформацію про своїх батьків, у той час як серед молодшої групи респондентів 10-11 років цей показник складає поки лише 0,4%.

Як прокоментувала результати дослідження Валентина Михайлівна Оржеховська, доктор педагогічних наук, професор, завідуюча лабораторією превентивного виховання Інституту проблем виховання НАПН, завідуюча кафедрою ЮНЕСКО «Превентивна освіта і соціальна політика»: «Результати дослідження ілюструють, що сьогодні в Україні щодо безпеки в Інтернеті недостатньо інформовані як діти, так і їхні батьки та вчителі. При цьому ***чення дорослих у процес навчання дітей з цього напряму залишається вельми низьким, хоча 72,5% дітей виказали зацікавленість в отриманні інформації. Тому вочевидь, необхідно задіяти масові канали комунікації, щоб підвищити мотивацію приділяти належну увагу онлайн-культурі молодих українців».

Щороку в другий вівторок лютого в Європі святкується День безпечного Інтернету. Україна вже третій рік поспіль підтримує цей захід. Цього року компанія «Майкрософт Україна» прагне не тільки привернути увагу суспільства до питання ризиків у мережі, але й підкреслити роль школи у вихованні культури користування Інтернетом. Щоб покращити ситуацію, «Майкрософт Україна» продовжує розвивати освітню програму «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», яку з 2009 року підтримує Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України.

Безпечною онлайн-платформою для виховання коректної поведінки у мережі сьогодні є сайт «Онляндії» - www.onlandia.org.ua. Його відвідуваність досягає 17 000 унікальних користувачів на місяць, що, як і дослідження, свідчить про нагальну потребу в таких освітніх проектах. Сайт є основним ресурсом програми «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», що об’єднує 27 членів Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті та більше 4 300 волонтерів по всій країні.

Цього року фахівці «Онляндії» за сприяння Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України розробили навчально-методичний посібник «Виховання культури користувача Інтернету. Безпека у всесвітній мережі». Посібник видано за підтримки програми Microsoft «Партнерство в навчанні» та ставить за мету надати вчителям українських шкіл знання та практичні методичні напрацювання у викладанні теми безпеки дітей в Інтернеті.

«Для нас є надзвичайно важливою підтримка програми «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті» з боку Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України. Завдяки нашому партнерству волонтери Онляндії за три роки провели майже 3 000 тренінгів по всій Україні, з них більше 2 000 – у 2010 році. Тільки у минулому році тренінги відвідали більше 70 000 учасників. Методичний посібник для вчителів, який ми презентували сьогодні, дозволить поставити тему онлайн-безпеки на порядок денний кожної української школи», - зазначила Кортні Зукоскі, директор академічних і соціальних програм «Майкрософт Україна».

У свою чергу Євген Миколайович Суліма, заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту України, зазначив: «Міністерство освіти чудово усвідомлює необхідність різнобічного навчання школярів. Наші діти мають виходити зі шкільної парти з багажем як академічних, так і практичних знань. Ось уже протягом двох років тема безпеки в Інтернеті включена до шкільної програми з інформатики завдяки ініціативі «Майкрософт Україна». Але суспільство розвивається, рівень користування Інтернетом зростає, і вже практично всі школярі заходять у мережу для спілкування, навчання тощо. Тому проблема розвитку культури користування Інтернетом виходить за межі занять з інформатики. Створюючи новий методичний посібник, ми хочемо поглибити знання вчителів та дати їм можливість ширше розкрити тему безпеки в Інтернеті на уроках та позашкільних заняттях».

У той же час продовжують розвиватися ініціативи, спрямовані на безпосереднє ***чення дітей до вивчення правил безпечного користування Інтернетом. З цією метою на сайті «Онляндії» постійно проводяться вікторини та конкурси для дітей та шкільних команд. Усього за час існування ресурсу в конкурсах взяли участь більше 7 000 дітей. Завдяки активній підтримці МОН України охоплення аудиторії збільшується, а значить – зростає і кількість дітей, які користуються Інтернетом більш свідомо. Останній конкурс «Онляндія в моїй школі» також підтримала компанія «МТС-Україна», член Коаліції за безпеку дітей в Інтернеті.

«Ми розуміємо, що з розвитком телеком-технологій проблема безпеки дітей в Інтернеті стає усе більш актуальною. Звичайно, система фільтрації небезпечного контенту може вирішити проблему, але лише частково. Як показує практика, найбільш ефективно такі системи працюють там, де загрозу розуміють і вчителі, і батьки, і самі діти. Адже хто попереджений, той і озброєний. Тому ми із задоволенням підтримали ініціативу конкурсу «Онляндія в моїй школі», за яким власне школярі розповідають про безпеку в Інтернеті своїм одноліткам та батькам», - зазначила Вікторія Рубан, керівник відділу зі зв’язків з громадськістю «МТС Україна».

Особливістю даного конкурсу було те, що завдання були спрямовані як на дітей, так і на вчителів. У результаті в ньому взяли участь 4 600 школярів та 460 вчителів. Ключовим завданням було надати проектну роботу із забезпечення безпечного Інтернету в своїй школі. Переможцями конкурсу стали 5 шкільних команд із різних куточків України: Чернівецька гімназія №2, Мелітопольська гімназія №10, Мелітопольська гімназія №5, Макіївський міський ліцей, Смілянська школа-гімназія ім. В.Т. Сенатора.

***

* Дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питання безпеки дітей в Інтернеті» було проведено Кафедрою превентивної освіти та соціальної політики ЮНЕСКО в жовтні 2010 – грудні 2010 року. Вибірка дослідження склала 16850 респондентів, у тому числі 7 600 дітей віком від 10 до 17 років, 4 000 батьків та 5 150 вчителів. Дослідження проводилось в 11 областях України: Харківській, Тернопільській, Ровенській, Львівській, Київській, Запорізькій, Черкаській, Донецькій, Луганській, Житомирській областях та АР Крим. Анкетування проводилось в обласному центрі та трьох центрах в кожній зазначеній області.

***

Про День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету (англ. Safer Internet Day) відзначається у другий вівторок лютого. Ідея святкування належить Єврокомісії (січень 2004 року), яка була підтримана європейськими некомерційними організаціями European SchoolNet та Insafe. Головний координатор Дня — некомерційна організація Insafe (European Safer Internet Network).

Програма «Oнляндія - Безпека дітей в Інтернеті»

Програму ініційовано Коаліцією за безпеку дітей в Інтернеті, яка була заснована компанією «Майкрософт Україна» в рамках програми «Партнерство в навчанні». Членами Коаліції є 27 організацій, у т.ч. влада, бізнес, НКО. Програма «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті» охоплює цілу низку заходів, спрямованих на навчання дітей, вчителів та батьків правилам безпечного користування Інтернетом.

Першим кроком Коаліції став запуск у квітні 2008 року веб-сайту «Oнляндія – безпечна веб-країна» (www.onlandia.org.ua). На цьому сайті представлено матеріали для дітей, їхніх батьків та вчителів: інтерактивні ігрові сценарії, короткі тести, готові плани занять, завдяки яким діти і дорослі зможуть опанувати основи безпечної роботи в Інтернеті.

Однією із найбільш важливих ініціатив Коаліцій є програма для шкіл «Онляндія – Безпека дітей в Інтернеті», у рамках якої тренери-волонтери проводять тренінги для дітей та підлітків, а також вчителів і батьків. З 2008 року більше 3 000 тренінгів відвідали 78 000 учасників. У результаті зусиль Коаліції з 2009-2010 навчального року тему безпеки в Інтернеті також внесено МОН у шкільну програму 5-12 класів.

td align=

Інформація

"Гості" не можуть коментувати дану новину.
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Опитування
Який Ваш улюблений шкільний предмет?
Укр. мова
Укр. літ.
Математика
Фізика
Астрономія
Біологія
Хімія
Світова літ.
Інформатика
Креслення
Історія
Правознавство
Економіка
Географія

Цікаві лінки


Федеральный центр информационно-образовательных ресурсов

Сайт учителя інформатики Бройченка А.Г.Osvita.UA — все про освіту в Україні

Погода
Контактна інформація
(03848) 3-10-79 — Директор
(03848) 3-10-36 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 3

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 3

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Нетішинського МВ УМВС капітан міліції
Чаленко Наталія Олександрівна
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}