Українська світлиця        Так сталося, що довгий час наш народ з різних причин не повертався до тих свят, які запровадили наші пращури. Дещо забулося, а дещо навмисне затиралося.
        Зараз ми намагаємось повернути забуте, відтворити ті свята та обряди, які споконвіку супроводжували життя наших предків. На жаль, чим глибше занурюємося в історію, тим більше переконуємося, що знаємо ми її поверхнево і основний пласт ще залишається нам невідомим.
        Передаються з покоління в покоління історія народу, його душа, характер, вдача. Який же великий, неосяжний та безсмертний скарб культури народу нашого маємо успадкувати!
        З чого починається любов до отчого краю й від чого вона поглиблюється, оповивається серпанком ніжності ?..
        З давніх-давен линули по світу слова про Україну, про її щирий веселий і працьовитий народ.
Скільки з уст народу нашого можна почути різних легенд, переказів, скільки пісень, приказок, співанок, оповідок - трагічних і сумних, веселих і безжурних ,- скільки всіх тих багатств можна записати по наших українських селах , хуторах ?
        Передовсім це календарні звичаї: колядування і щедрування, веснянки, свято Купала, обжинки, а також родинна обрядовість, весілля, поминальна обрядовість, місцеві ремесла, декоративно-прикладне мистецтво.
        У 2003 році у нашій школі було розпочато оформлення кабінету української мови та літератури "Світлиця". Діти, мов сонячні промінчики, допомагали збирати росянисті перли народних знань, щоб бути гідними продовжувачами славного козацького роду.
        Наша “Світлиця” багата і на предмети народознавства, це: вишиті рушники, сорочки, костюми, український віночок, фартушки, бриль, колиска, веретено, рублі, праски, примус, керосинові лампа, дерев'яні ложки, сито, корито, гладушки, глечики, миски, кошик, різноманітні вишивки, хустки, писанки, чоботи та багато інших цікавих речей.
У кабінеті виготовлено змінний стенд, який систематично поповнюється матеріалами до уроків мови та літератури.
Учні повинні знати, що народознавство – це система знань про походження українського народу, його мову й історію, побут, звичаї, краєзнавство, народні символи і національну символіку.
        Україна дала світу немало яскравих і цікавих особистостей, відважних і героїчних осіб, які намагалися зробити життя кращим для нас усіх, тому ми повинні завдячувати цим людям. Хай навіть одна людина боролася з несправедливістю у світі на папері, а інша могла б віддати своє життя задля інших, але вони однаково удостоєні нашої уваги та поваги.
        Українська історія багата на династії учених, письменників, істориків. Були в нас і кобзарі.
        Кобзарі в усній формі донесли до наших часів зразки класичної епічної поезії – думи та історичні пісні. Образ кобзарів відбито в українській художній літературі, образотворчому мистецтві й музиці. Переходячи з села в село, вони у своїх піснях закликали народ до боротьби з гнобителями і поневолювачами, а в війську підносили його бойовий дух.


  
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Опитування
Який Ваш улюблений шкільний предмет?
Укр. мова
Укр. літ.
Математика
Фізика
Астрономія
Біологія
Хімія
Світова літ.
Інформатика
Креслення
Історія
Правознавство
Економіка
Географія

Цікаві лінки


Федеральный центр информационно-образовательных ресурсов

Сайт учителя інформатики Бройченка А.Г.Osvita.UA — все про освіту в Україні

Погода
Контактна інформація
(03848) 3-10-79 — Директор
(03848) 3-10-36 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 7

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 7

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує старший оперуповноважений сектору кримінальної міліції у справах дітей Нетішинського МВ УМВС капітан міліції
Чаленко Наталія Олександрівна
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}