Символіка школи


Наш герб

Тризуб мурований – єдність трьох начал: батьківського, учнівського та вчительського. Символ нездоланності цього альянсу, міцність знань, які дає перша школа. Тризуб обвитий переплетеними квітами і пшеницею. Це знак природності, щирості та відвертості вихованців школи. Квіти – символ краси і юності, калина – символ зрілості.
Квіти і плоди разом – це знак нерозривної сили юності з силою зрілих успішних людей – вчителів та батьків.
Налите зерном колосся пшениці – символ доброго і мудрого, чому навчають у першій школі. Зерна, які посіяні в душах дітей вчителями, проростають знаннями і силою духу у кожному серці.
Стрічка поєднує початок (світ дитячими очима) і результат (самодостатня реалізована особистість).
На малюнку герба – підручники, зошити, дошка, олівці, формули, слова – все, без чого не обійтися у школі. Це нагадування кожному про те, що у досягненні мети – навчитися – немає дрібниць. Важливе кожне слово, почуте і сказане!
Малюнок атомної станції підкреслює знання усіх, хто вчиться і вчився у ЗОШ №1, про те, що тут не забувають, що найцінніше для людини, чого б вона не досягла, – це Батьківщина, а Батьківщина починається з рідного міста.
Веселка у гербі означає різнобарв‘я життєвих доріг, які можуть бути обрані випускниками першої школи. Вона – символ яскравого, веселого життя школярів, кожен з яких – неординарна неповторна особистість, як колір веселки. Та якщо вони – учні першої школи – усі разом беруться за справу, то вони можуть піднятися до найвищого, до досконалості, як веселка у небо.


Шкільний прапор

Білий колір багатий своєю чистотою, бо несе в собі всю гамму веселкових кольорів, на які розпадається, коли зустрічається з чистими краплями небесної води. Тож у його небесно-світлій чистоті - гармонія всіх кольорів. Веселка на білому прапорі, як символ посередництва між небом і землею, виражає єдність учнівського та педагогічного колективу.


Пошук у новинах
Знайти
Навігація
}