Бібліотека

 
 
 
 

Про нашу бібліотеку
21 листопада 2018р
в нашій школі відкрито сучасну бібліотеку – медіатеку, яка є невід’ємною частиною освітнього процесу школи, є бібліотекою нового зразка.
Її відкриттю передувала значна ґрунтовно проведена робота по підготовці проєкту та його реалізації. Проект підготовлено спільними зусиллями адміністрації закладу освіти, працівниками бібліотеки за сприяння ГО «Успішна молодь Нетішина» та Агенції місцевого розвитку. Його реалізовано за сприяння та підтримки грандових коштів Українського культурного фонду та коштів місцевого бюджету міської ради.
Наш проєкт мав втілення і його продуктом стала модернізована бібліотека як сучасний бібліотечно-інформаційний, культурно-просвітницький центр освітнього закладу.
Медіатека – відповідає сучасним потребам здобувачів освіти, це ресурсний осередок, який відіграє роль інформаційного, культурного, просвітницького, творчого центру.

                  


Враховуючи динаміку інформаційних процесів, працівники медіатеки постійно перебувають у творчому пошуку нестандартних інноваційних форм роботи з користувачами.
Наша оновлена бібліотека з привабливим інтер’єром, повноцінним комплектуванням фондів, стала місцем у школі, де народжуються ідеї, проводяться цікаві дискусійні клуби, майстер-класи, дебати, воркшопи, творчі зустрічі, семінари-практикуми, презентації. Це інноваційний інтерактивний простір, який надихає усіх відвідувачів на нові ідеї, найсміливіші задуми та плани.
В 2020 році працівники медіатеки стали переможцями обласного та Всеукраїнського конкурсу «Шкільна біблібліотека 2020» в номінації «Модель бібліотеки Нової української школи».
Неодноразово бібліотеки відзначені дипломами, грамотами, подяками ХОІППО за активну участь у проведенні Всеукраїнських місячників шкільних бібліотек.

                  

             


      Будь-який навчальний заклад важко уявити без бібліотеки, тому історія нашої бібліотеки нерозривно пов’язана з діяльністю школи. Вона була заснована восени 1981 року. Основою її фонду стали фонди бібліотеки Нетішинської восьмирічної школи.
      Бібліотека займала невелике приміщення для фонду художньої літератури й книгосховища для підручників. На той час усю роботу по благоустрою бібліотеки та її повноцінного функціонування взяла на себе Ващенко Галина Михайлівна.
       На кінець 1981 року фонди бібліотеки налічували 2737 примірників художньої літератури та 11196 екземплярів підручників. Швидкими темпами поповнювались фонди бібліотеки: художньою, галузевою, дитячою, навчально-методичною літературою та підручниками.

            


Комплектування здійснювалося обласним бібліотечним колектором, районним методичним кабінетом, книжковим магазином та за рахунок передплати періодичних видань. Станом на 1987 рік фонди бібліотеки складали 6374 примірники художньої літератури та 18196 екземплярів підручників. За цей рік бібліотеку відвідало 7980 читачів при тому, що кількість читачів була 1118, цим читачам було видано 10474 примірники.
      В період 80-х років бібліотека жила активним життям школи. На високий рівень була поставлена масова робота. Проводились читацькі конференції, диспути, літературні вечори, бесіди, дитячі ранки, обговорення книг. Освоєнню й рекламі фонду бібліотеки сприяли випуски інформаційних бюлетенів нових надходжень, рекомендаційних списків літератури, книжкові виставки, дні інформації, тематичні огляди.
      Цілих дванадцять років Галина Михайлівна була незмінним керівником бібліотеки, а колегами по роботі в різні роки були: Грищук Л. С., Ріпа М. А., Лойко Л. О.. У 1990 році було визнано штат бібліотеки - уводиться третя штатна одиниця і невеликий колектив поповнився новим бібліотекарем - Валящук Валентина Денисівна, яка в 1993 році змінила Галину Михайлівну на посаді завідуючої бібліотеки, у зв’язку з виходом Ващенко Г. М. на заслужений відпочинок. У цьому ж році колектив знову оновлюється. На посаду бібліотекаря прийнята Калішук Валентина Василівна, котра в 1998 році прийняла завідування.
      В 90-х роках бібліотека активно продовжує свою діяльність по всіх напрямках роботи.
На належний рівень поставлена довідково-бібліографічна робота: бібліотека готує бібліографічні списки літератури на допомогу у навчально-виховній роботі. Пропагується література з питань національного відродження, краєзнавства. Постійно влаштовуються “Дні інформації”, проводяться “Предметні тижні”, традиційні Шевченківські свята поезії. Ведуться заняття з учнями по освоєнню ними бібліотечно-бібліографічних знанью. Вивчається забезпеченість учнів підручниками та навчальними посібниками, так як саме в цей період кількість нових надходжень, а особливо підручників та художньої літератури програмового змісту, значно зменшується. Це спричиняє старіння фонду, прогресує зношеність навчальної літератури, втрачається актуальність художньої літератури, погіршується книгозабезпеченість. Бібліотека не має можливості робити повноцінну підписку на періодичні видання.
      Для поліпшення обслуговування читачів, та більш повного розкриття фонду, та інформування про його зміст, була удосконалена система каталогів і картотек. Щорічно влаштовуються книжково-ілюстративні виставки, організовуються літературні вечори, читацькі конференції, презентації книг, зустрічі з поетами, письменниками.
      При бібліотеці працює бібліотечний актив, який допомагає бібліотекарям у роботі. Його учасники приймають активну участь у проведенні масових заходів, знайомляться з аспектами роботи та професії бібліотекаря, допомагають в обслуговуванні читачів.
Також при бібліотеці існує ляльковий театр із талановитих учнів, який три роки поспіль займав перше місце у конкурсі художньої самодіяльності серед шкіл міста.
      У 1998 році знову змінюється штат бібліотеки. Тепер він складається з двох працівників. За скороченням колектив залишила Лойко Л. О.. Саме з цього часу вся бібліотечна робота, обсяг якої з кожним роком збільшується, покладена на руки двох бібліотекарів.
      У цьому ж році бібліотека взяла участь у міському огляді-конкурсі роботи бібліотек навчально-виховних закладів освіти по пропаганді книги серед школярів та учнівської молоді присвяченого 1-й річниці Конституції України, а в 1999 році - прийняли участь у міському етапі Всеукраїнської акції “Живи, книго!”.
      2002 рік ознаменувався новим етапом в історії бібліотеки. Влітку бібліотека отримала нове приміщення: до послуг читачів просторий читальний зал на 30 місць, книгосховище для фонду підручників та художньої літератури, депозитарне приміщення. Саме 30 вересня, у Всеукраїнський День бібліотек, бібліотека відсвяткувала своє новосілля.
      У 2002-2003 навчальному році бібліотека стала переможцем міського та обласного етапу Всеукраїнського огляду-конкурсу шкільних бібліотек та Всеукраїнської акції “Живи, кгниго!”. В 2003- 2004 навчальному році бібліотека повторно стає переможцем обох етапів Всеукраїнської акції “Живи, книго!”
      У 2005 р. в бібліотеку приходить працювати Башинська О.В. , яка продовжує працювати з Валящук В.Д до 2008р. З 18 листопада 2008 року штат бібліотеки поповнюється бібліотекарем Біловус Т.Д.
      12 лютого 2010 страшна невблаганна смерть забрала від нас чудову людину , талановитого фахівця бібліотечної справи Валентину Денисівну Валящук. Більше 30 років віддала вона бібліотечній справі, працюючи в бібліотечній сфері. З 1990 року - зав бібліотекою ЗОШ №1, прищеплювала учням любов до прекрасного, мудрого через книгу. До її мудрих порад прислухались колеги , їх цінували учні . Ми завжди будемо пам’ятати її.
      Сьогодні штат бібліотеки складається з двох працівників: Біловус Т.Д, яка змінила Валентину Денисівну на посаді завідуючої та бібліотекаря Башинської О.В.


      Бібліотекарі школи активно продовжують справи своїх попередників. Станом на 2011 рік книжковий фонд складає 27314 екземплярів , в тому числі 20472 підручників, бібліотека отримує 32 назви газет і журналів. Послугами бібліотеки користуються 980 читачів, відвідуваність при цьому становить 9845, книговидача – 11203..
      У шкільній освіті відбуваються суттєві зміни: необхідно підготувати молодь до самостійного життя, до готовності приймати важливі рішення, бути свідомими громадянами України.
      Тому своє основне завдання шкільні бібліотекарі вбачають у прищепленні дитині любові до книги, навчання учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.Працівники бібліотеки організовують взаємодію та організацію навчально- виховного процесу і співпрацю вчителів , учнів, батьків.
      Зв'язок бібліотекарів з учителями, класними керівниками сприяє точнішому виявленню читацьких інтересів, тіснішому контакту з дітьми для подальшої індивідуальної роботи, надає можливість спільного проведення масової роботи з пропаганди книги, творчості діячів літератури, народних традицій.

             

      Усі масові заходи супроводжуються книжковими виставками, біля яких проводяться огляди, індивідуальні та групові бесіди, розповіді про авторів. Бібліотекарями оформляються як традиційні виставки, так і виставки-вікторини, виставки–перегляди, виставки-запитання, виставки- реквієм, виставки-бесіди, які особливо привертають увагу читачів.
      Шкільна бібліотека — це інформаційний центр, який забезпечує необхідною інформацією учнівський та педагогічний колектив школи. Працюючи над проблемою максимального задоволення інформаційних потреб читачів бібліотекарі ведуть роботу з удосконалення і розширення довідково-бібліографічного апарату бібліотеки, особливо системи каталогів і картотек.
Груповим та індивідуальним інформуванням охоплюються також вчителі, організатор з виховної роботі, заступники директора з навчально-виховної роботи і т.д. У спільній роботі бібліотеки з вчителями-предметниками бібліотекарі керуються девізом: «Хто володіє інформацією, той досягає успіху».
      Важливим завданням шкільної бібліотеки є навчити нове покоління основ інформаційної культури, розумінню ролі інформації в житті суспільства, умінню знаходити потрібний матеріал, дані, джерела тобто дати читачам основи бібліотечно-бібліографічних знань.
Виховання бібліотечно-бібліографічної культури читачів — щоденна робота бібліотекарів школи.
      Важливим засобом формування системи бібліотечно-бібліографічних знань школярів є бібліотечно-бібліографічні уроки, на яких формується інформаційна культура користувачів.
Інформаційна підтримка навчальної діяльності учнів включає також такі форми роботи, як інформаційні бюлетені, огляди нової інформації.
Діалогова форма спілкування є найбільш ефективною формою взаємодії бібліотекаря і читача. Бібліотекарями також використовуються такі форми роботи як : бесіди , диспути , літературні ігри. Диспути на такі теми : «Релігія і сучасність : за чи проти», « Чи може література бути жорстокою ?» були успішно проведені.
Бібліотекарі надають перевагу інтеративним формам масової роботи, в ході яких читачі максимально розвивають свої знання, творчі задатки, читацьку ерудицію.
      Спільні зусилля педагога і бібліотекаря мають гарні результати щодо творчої роботи з дітьми, допомагають гармонійному розвитку особистості.
      У 2011 році у конкурсі «Найкращий читач України» на міському етапі переможцем стала Машук Олеся (1 місце). Вона продовжила змагання у наступному етапі конкурсу, що проходив в Хмельницькому.
      Бібліотекарі Нетішинської ЗОШ №1 у 2011роціі прийняли участь у конкурсі «Шкільна бібліотека», де у номінації «Компетентний читач» здобули перемогу в міському та обласному етапі і стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу.
      У січні 2012 року в Нетішинській №1 було проведено Тиждень бібліотеки. Відповідно до плану заходів було організовано акцію «Подаруй бібліотеці книгу» та створено «Скриньку пропозицій та зауважень». Учні активно відгукнулись на ці заходи.З дітьми початкової школи була проведена вікторина «Хто багато читає – той багато знає, а з учнями 5-х класів – бібліотечний урок з елементами диспуту «Книга чи комп’ютер ?».
      Були оформлені книжкові виставки : «Найкраща освіта – самоосвіта», «На допомогу педагогу», «Ми господарі Євро-2012», «Інноваційні технології у навчально-виховному процесі».
      Проводився моніторинг вивчення читацьких інтересів та уподобань учнів початкової, середньої та старшої школи.
      В своїїй роботі бібліотекарі використовують інноваційні форми і методи роботи, впроваджують комп’ютерні та мультимедійні технології . Так бібліотекарями для учнів старших класів була проведена віртуальна подорож «Памятники літературним героям та книгам».
Сучасна шкільна бібліотека є багатогранною. Вона повинна створювати для користувачів максимально комфортне середовище, здійснювати психологічне розвантаження , бути відкритим домом для всіх тих, кому потрібна книга. Тому ми сьогодні не обмежуємось традиційними формами роботи, а шукаємо і будемо шукати нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів для розповсюдження знань у Нетішинській ЗОШ №1.


[center]З 01.04.2013р. по 06.04.2013р. в Нетішинській ЗОШ №1 був проведений Тиждень дитячої та юнацької книги.
Протягом тижня були проведені різні цікаві заходи.
01.04.2013р. відбулось урочисте відкриття Тижня дитячої та юнацької книги. Бібліотекарі разом з учнями 5-х класів підготували і провели в актовому залі «Свято книги». Під час проведення були представлені цікаві веселі сценки, мультимедійні презентації. На свято були запрошені учні початкової школи.

      


Також в бібліотеці була оформлена виставка-забава «Посміхніться серцем» (до дня сміху), стіннівка «Ласкаво просимо до бібліотеки».
02.04.2013р. був оголошений конкурс малюнків «Мій улюблений літературний герой».
Хіт-парад думок «Я читаю, тому що…»

      

      

      
       
 
 
 
 
 
Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 5

Користувачів: 0


Роботів: 1
Mail Ru

Гостей: 4

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}