Робота бібліотеки


Майстер-клас «Виготовлення ляльки-мотанки»

Ляльки-мотанки — це давній український оберіг, символ добра і благополуччя, символ надії на краще та сильний сакральний предмет. Їх робили на здоров’я, благополуччя, вдале заміжжя й для безлічі інших цілей. А ще вони сприяють поглибленню знань про етнічну самобутність українців та допомагають відродити традиції рідного краю.
Дякуємо нашого партнера Наталію Шпакович та прекрасну майстриню Тетяну Ходак за допомогу у проведенні майстер-класу «Виготовлення ляльки-мотанки» з учнями 4-А класу, що навчаються за програмою «Інтелект України» (класний керівник Майя Ковальчук). Діти із задоволенням створювали свою першу ляльку-оберіг, яка допомагатиме їм у житті і захищатиме від усякого лиха.

            
            

                


З 1 по 31 жовтня 2021 року у Нетішинській ЗОШ №1 проходить Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 року під гаслом - «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності».
Дуже насичено та продуктивно пройшла перша декада місячника у шкільній медіатеці. Тетяна Біловус та Олена Башинська, бібліотекарі закладу, облаштували бібліотечну фотозону, виставку-вернісаж «Рушникове диво», книжкову виставку «Немає кращої землі, ніж та, що зветься рідним краєм», провели для учнів 4-Б класу Круглий стіл ''Народні традиції рідного краю", Брейн-ринг «Ми все знаємо про край де ми живемо», Урок-дослідження "Вами пишається Хмельниччина.

                
            

Видатні постаті ( А.З.Поліщук- видатний оперний співак, уродженець Нетішина)», на який було запрошено Наталію Шпакович, наукового працівника Острозького державного культурного заповідника та учнів 11-А класу.
Шкільна бібліотека як обов'язковий структурний підрозділ закладу освіти і важлива складова його освітнього простору займає важливе місце у системі краєзнавчої роботи. Тому, наші бібліотекарі продовжують проводити заходи, що сприяють духовно-етичному вихованню молоді, оскільки, привертаючи до читання учнів, передбачають збереження духовної спадщини, дбайливе ставлення до Батьківщини.

        


З метою належного вшанування імені всесвітньо відомої української письменниці Лесі Українки та відзначення 150-річчя від дня її народження, впродовж лютого місяця 2021 року працівниками медіатеки Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено низку цікавих заходів : літературні читання за творами Лесі Українки, години спілкування, літературні години, круглий стіл, бесіди, вікторини, тематична виставка-портрет «Хотіла б я піснею стати…» та інші заходи.
Шкільна медіатека взяла участь у Всеукраїнській мережевій бібліотечній акції, започаткованою Державною науково-педагогічною бібліотекою України імені В.О.Сухомлинського «Вірші Лесі Українки – джерело невичерпної мудрості та незламної сили духу» та приєдналася до Міжнародного Інтернет-флешмобу «Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає...» , шкільного челенджу «Закохані у Лесину поезію».
2021 рік оголошений Роком Лесі Українки, в планах роботи медіатеки ще багато цікавого…

Літературні читання

                

Година спілкування

                

Круглий стіл

                

Виставка літератури

День Святого Миколая – особливе свято. З нетерпінням його чекають діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків. Аби подарувати дітям радість та веселий настрій, в переддень чудового дня – свята Святого Миколая, в медіатеці був проведений майстер-клас «Будиночок святого Миколая». Учнів 4-А класу, які навчаються за програмою «Інтелект України», класний керівник Олена Дацюк, своїми руками створювали чудову ялинкову прикрасу.
Щиро висловлюємо подяку Юлії Борцовій, викладачу Нетішинської художньої школи та Наталії Шпакович, науковому співробітнику художнього відділу Острозького державного історико-культурного заповідника за організацію і проведення майстер-класу. Щиро дякуємо Олені Дацюк та її вихованцям.
Було професійно, весело і цікаво!

        
        

З 1 по 31 жовтня в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».
Головна мета Всеукраїнського місячника – привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи шкільної медіатеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.
Формування в учнів глибоких переконань у необхідності природоохоронної діяльності зумовлено загальною потребою української держави в екологічно грамотних громадянах із високим рівнем екологічної культури.
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек працівниками медіатеки проводилось багато цікавих заходів.
"Медіатека очима користувачів"З 1 по 31 жовтня в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня».


З 1 по 31 жовтня в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 відбудеться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня»

plan-zaxodiv.doc


Тиждень дитячої та юнацької книги.

З 18.02.2019 по 22.02.2019 в медіатеці-бібліотеці Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1відбувся традиційний Тиждень дитячої та юнацької книги.Запрошуємо до перегляду презентації проведених заходів.

Хроніка заходів,
які проводились в рамках відкриття шкільної медіатеки
Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1

21.11.2018 Відкритий мікрофон «Як говорити, щоб бути почутим»

Спілкуючись між собою, люди мають на меті передати і отримати якусь інформацію, узгодити свої дії, об’єднати зусилля, задовільнити якісь потреби, вплинути на когось, просто поділитись думками, переживаннями. Щоб досягти при цьому бажаного результату, насамперед потрібно, щоб між людьми було повне взаєморозуміння, адекватне сприйняття інформації.
Про чинники, що впливають на формування навичок активного слухання та ефективного спілкування, розвиток позитивного мислення, відповідальність за особистісне самовдосконалення говорили учні 9 класу та Ситник Валентина Тадеушівна, бібліотекар школи, модератор заходу.

    

22.11.2018 Сторітелінг «Який я персонаж»

Кожен із нас асоціює себе з улюбленим літературним героєм: сильним і безстрашним, розумним і добрим, щедрим і товариським, щасливим і успішним, - людиною, що змінює цей світ, робить його більш досконалим і прекрасним.
Учні 4-6 класів спробували створити історію про себе у формі казки, оповідання, та презентували її перед читачами бібліотеки, гостями. Переможцями творчого конкурсу стали: Чмелюк Анна, Власюк Іван, Власюк Олександра, учні 4 Г класу, Бабанська Анна, Чибук Катерина, Зюбр Ярослав, учні 4 А класу, Федорчук Іван, учень 4 Б класу, Коханенко Анна, учениця 6 Б класу.
Члени журі високо оцінили роботи учасників конкурсу. Творчо до презентації власного твору підійшла Чмелюк Анна, яка асоціюавала себе з Україною та виконала пісню про Батьківщину, Зюбр Ярослав та Бабанська Анна.

                

22.11.2018 Майстер-клас з декупажу «Створення книжкової вітрини»

Учні ознайомились з історією виникнення і розвитку техніки декупаж, з основним застосуванням її в інтер'єрі, з інструментами та матеріалами, необхідними для роботи, та оздобили книжкову вітрину у техніці декупаж. Майстер-клас для учнів провела Фролова Любов Федорівна, керівник гуртка початкового моделювання КЮТ.

                

23.11.2018 Воркшоп «Де кордони власних можливостей?»

Кожна людина сама створює своє майбутнє, щодня здійснюючи свій вибір. З кожним днем дорослішання людина приймає все більше самостійних рішень, встановлює власні стан¬дарти, визначає кордони власних можливостей, за які сама несе відповідальність.
Для того, щоб прийняте рішення було насправді правильним, важливо пізнати саму себе, розуміти свої потре¬би, бажання, прагнення та цілі в житті. Кожен з нас є най¬кращим експертом в своєму житті. Наше майбутнє зале¬жить тільки від власного вибору.
Саме про це вела розмову з учнями 9 Б класуЗахаревич Тетяна Василівна, психолог, методист методичного кабінету управління освіти.

            

23.11.2018 Панельна дискусія «Вся правда про переробку та сортування сміття у світі»

Як вирішують проблему утилізації сміття в різних країнах? Чи правда, що сміття може бути прибутковим бізнесом? Як в Україні переробляють побутові й промислові відходи та який шлях проходить сміття від бака до нових "реінкарнацій"? Як вийти з екологічної катастрофи? Як кожен з нас може допомогти вирішити проблему сміття в Україні?
Як і куди йде наше сміття, ми просто не замислюємось. Тим часом у багатьох країнах, особливо в Європі, сміття не викидають, а сортують і потім переробляють. Цікавим є досвід Швеції, де переробляють ледь не 99% сміття. Це важливо і з точки зору економіки, і з точки зору екології, і з точки зору елементарної гігієни.
Про друге життя сміття, про це і все інше, говорили на заході бібліотекар Біловус Тетяна Дмитрівна та учні 11-х класів. Учасники подивились відео «Як Європа поборола сміттєву катастрофу» і «Як у Харкові друкують екокнижки з уживаних упаковок».
Учні переконалися у доцільності і нагальності проблеми сортування та переробки сміття в Україні.

            

26.11.2018 Нетворкінг «Жити в місті, або як громадський простір робить нас щасливішими і заможнішими»

Вислів Д. Кеннеді «Не питай, що тобі може дати держава, в запитай себе, що ти можеш дати державі» став лейтмотивом до проведення нетворкінгу.
Учні 11 класів Нетішинської ЗОШ 1-111 ступенів №1 та 10-11 класів Острозького навчально-виховного закладу «Школа 1-111 ступенів-гімназія» поділились думками про те, що впливає на відчуття комфорту, щастя, задоволення, перебування, життя у місті? Чому у нашому громадському просторі виникає так багато протиріч? Чи можемо ми реально, уже сьогодні, щось змінити?
Члени команд Нетішина та Острога спробували створити проект ідеального міста, уявляючи себе мером, написати лист до байдужих, тих своїх співгромадян, які не відчувають потреби бути причетними до важливих суспільних подій, стороняться патріотичної діяльності, займають байдужу позицію.
Враженнями про перебування закордоном поділились Свинарчук Марія Анатоліївна, бібліотекар Острозького навчально-виховного комплексу «Школа 1-111 ступенів-гімназія» та Платон Чижаківський, учень 11 класу Нетішинської ЗОШ 1-111 ступенів №1.
А також гостями зустрічі, що створювали незабутню святкову атмосферу, були професійний ансамбль «Камелія», керівник Каміла Пельванова та бойзбенд «НС», керівник Ольга Дячина.

            
            

26.11.2018 Еко-лекція «Глобальне потепління та його вплив на навколишнє середовище»

Антропогенно спричинені зміни клімату - реальність. Вони накладаються на природні зміни, а це призводить до резонансного ефекту, внаслідок чого картина світу стрімко змінюється. Метеорологи встановили, що в Україні середня температура за останні десять років підвищилася на 0,3 - 0,6°С, тоді як за останні сто років - на 0,7°С. Зросла кількість стихійних метеорологічних явищ (зливи, буревії), різних катаклізмів. За розрахунками, підвищення температури на 2°С вже може викликати незворотні зміни
Про ці та інші проблеми, пов’язані зі змінами температури на Землі говорила з учнями 9 Б класу Олійник Світлана Валепріївна, учитель географії, модератор заходу. У ході лекції вона спрямувала увагу дітей на пошук оптимальних шляхів вирішення проблеми глобального потепління. Для учасників заходу був запропонований для перегляду науково-популярний фільм зазначеної тематики.

    

27.11.2018 Семінар-практикум з елементами арт-терапії «Я створюю своє майбутнє»

Люди часто мріють про успішне майбутнє, у якому збудуться всі їхні мрії та бажання. Досягнення певної мети залежить від власних дій, зусиль, які на це спрямовані. Однак, важлива і психічна готовність, тобто вміння прогнозувати своє майбутнє, опанувати себе в екстремальних ситуаціях, гідно виходити зі складного становища.
Арт-терапія є найбільш давньою та природною формою корекції емоційного стану, якою можна користуватись для зняття накопиченої психічної напруги, для того, щоб заспокоїтись чи просто зосередитись.
Творчість як дитини, так і дорослого, реалізована у процесі арт-терапії, дає можливість висловити та відтворити внутрішні почуття, переживання, сумніви, конфлікти та сподівання, у символічній формі переживши ще раз важливі події.
Оксана Сидорчук, директор Центру розвитку «Clever Space», провела з учнями 9-В класу тренінг з елементами арт-терапії "Я створюю своє майбутнє ". Під час тренінгу було застосовано техніку "мандалатерапія" з використанням круп. Діти вчились проектувати власне майбутнє, визначати сильні та слабкі сторони особистості.
Оксана Сидорчук вела мову також про те, що арт–терапія є засобом подолання стресового стану в учнів під час підготовки до ЗНО, подолання інших стресових ситуацій. Результат спільної роботи порадував як учасників так і присутніх гостей.
Ще про один з видів артерапії - бібліотерапію говорила Біловус Тетяна Дмитрівна, бібліотекар освітнього закладу. «Бібліотерапія» або «книголікування» з давніх давен є відомим і популярним методом допомоги людям, які переживають стрес чи мають психологічні проблеми.
А ще відомо, що найвідоміші люди світу неодноразово стверджували, що досягти успіху їм допомогли не тільки освіта, талант і частка везіння, але й книги. Таким чином саме бібліотерапія вплинула на їхнє майбутнє. На думку Ілона Маска, Білла Гейтса, Майкла Блумберга та інших лідерів сфери бізнесу, література - головне джерело корисних знань і професійного зростання.

            

27.11.2018 Майстер-клас з квілінгу

Квілінг - дивовижно красивий та витончений вид мистецтва. Вироби в цьому стилі можуть служити елементами прикрас, іграшками, сувенірами. А за допомогою чого можна створити таку красу? Під час проведення майстер-класу учні навчились працювати у техніці квілінг, виготовляти вироби з паперу. На занятті пванувала атмосфера творчості, зацікавленості, піднесеності. Майстер-клас для учнів провела Фролова Любов Федорівна, керівник гуртка початкового моделювання КЮТ.
            

27.11.2018 Фестиваль-ярмарок з народознавства.

Творчий доробок презентували Науменко Людмила Володимирівна, майстер сучасної ляльки, Сірук Валентина Іванівна, майстер виробів з соломи, Ковальчук Віра Іванівна, майстер вишивки. Гості ознайомили учасників фестивалю з творчими планами, розповіли про участь у всеукраїнських та міжнародних виставках та фестивалях, про участь у благодійних акціях, про те, як творчість допомагає людям переборювати життєві труднощі та незгоди.

            
            

28.11.2018 Виготовлення Лепбука «Найдивовижніші місця планети»

Впродовж заняття учні 4 Б класу разом з учителем Унтік Галиною Віталіївною створили саморобні інтерактивні папки, в яких яскраво оформили різноманітні пізнавальні матеріали про найдивовижніші країни планети: Україну, Америку, Бразилію, Німеччину, Японію та ін. Усі цікаві матеріали були розміщені у різних за розміром кишеньках, вставках, рухливих деталях, віконцях, міні-книжечках тощо.
Бібліотека дякує батькам учнів 4 Б класу за сприяння у підготовці та проведенні заходу.

                

28.11.2018 Дебати «Чи варто запроваджувати технологію анонімного доступу батьків до акаунтів дітей в соціальних мережах?»

Сьогодні Інтернет – це невід’ємна частина нашого життя. Але не всі користувачі, особливо діти, знають всі ризики і небезпеки, які їх чатують в мережі. Тому на зустрічі говорили про Інтернет і спробували виявити: наскільки потрібен він в нашому житті та які плюси та мінуси має, а також про безпечне користування Інтернетом.
А «Чи варто запроваджувати технологію анонімного доступу батьків до акаунтів дітей в соціальних мережах?» вела розмову Біловус Тетяна Дмитрівна, бібліотекар школи, Танцюра Любов Олександрівна, психолог Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4, Виговська Надія Євгенівна, Калабська Альона Сергіївна, Олійник Ірина Ярославівна, представники батьківської громадськості освітнього закладу, учні 9-10-х класів та вчителі.
У рамках підготовки до заходу було проведено дослідження серед учнів 9-11-х класів про вплив соціальних мереж на життя школярів. В ньому взяло участь 49 учнів. Результати засвідчили, що школярі проводять у соціальних мережах значну частину вільного часу, що має як позитивний так і негативний вплив на їхнє життя.
На думку батьків, присутніх на заході, саме в родині закладаються основи поведінки дитини в реальному світі і віртуальний простір не має бути виключенням. Батькам слід приділяти більше уваги дитині.
Присутні отримали поради психолога Любов Олександрівни щодо необхідності запровадження технології анонімного доступу батьків до акаунтів дітей в соціальних мережах. Учні склали «Кодекс розумного користувача Інтернетом» та подивились відеоролик про безпеку роботи у соціальних мережах.

            


Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини»

З 01 по 31 жовтня 2018 року в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 відбувся Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» (до 100-річчя від дня народження В.О.Сухомлинського).
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема формуванню покоління, яке здатне вчитися протягом всього життя, продуктивно розв’язувати проблеми сучасності, розвиваючи цінності громадянського суспільства.
В рамках місячника проведено багато цікавих заходів.


Тиждень дитячої та юнацької книги

З метою підвищення культури читання учнів, заохочення до систематичного читання, популяризації найкращих надбань української та світової літератури, в Нетішинській ЗОШ І – ІІІ ступенів №1 з 02.04 по 06.04 проходив Тиждень дитячої та юнацької книги.
В рамках тижня пройшло багато цікавих і пізнавальних заходів.
02.04. Відкриття Тижня дитячої та юнацької книги.
Проведено виховний захід «Вічна магія книги» (2-Г кл.).
Оформлено книжкову виставку «2 квітня – 210 років від Дня народження Г. К. Андерсена, датського поета, письменника-казкара».

            

Оголошено конкурс малюнків «Мій улюблений казковий герой».
    

03.04. Проведено бібліоквест «Пізнай світ з книгою» (6-В кл.).
Під час квесту учасники не лише проявили знання, ерудицію, кмітливість, уміння змагатися в командній грі, але й дізналися багато цікавого про бібліотеку, її можливості, книжковий фонд.
Завдання квесту полягало в тому, щоб скласти вислів про книгу італійського поета Ф. Петрарки, виконуючи різноманітні завдання.

            

04.04. Зустріч з місцевою поетесою Ганною Митюк (учні 6-В, 7-В кл.).

    

Зустріч з поетесою, членом літературного об’єднання «Натхнення» Ковальчук Вірою (учні 8-В, 7-В кл.).
        

05.04. Книжкова виставка-перегляд «Великодні грають дзвони».

06.04. Творча робота «Виготовлення лепбука «Світле свято Воскресіння» (4-В кл.).
Виконання творчої роботи сприяє узагальненню та систематизації знань дітей про свято Великодня.
        


Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя


З 01 по 31 жовтня 2017 року в Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «Шкільна бібліотека – за здоровий спосіб життя».
Цьогорічний Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек сприяв реалізації основних пріоритетів Нової української школи, зокрема, формування в учнів уміння розумно та раціонально користуватися природними ресурсами, усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини, здатність і бажання дотримуватися здорового способу життя.
З метою популяризації здорового способу життя, формування в учнів практичних навичок дбайливого ставлення до свого здоров’я бібліотекарями Нетішинської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 було проведено багато цікавих заходів.
За матеріалами місячника підготовлено відеоролик.КОНКУРС «ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА – 2017»
НОМІНАЦІЯ «БІБЛІОТЕКА – ВИХОВНИЙ ПРОСТІР НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ»
ДОДАТКИ:

Додаток А.Будні шкільної бібліотеки

Додаток П. БІБЛІОФРЕШ

Додаток Р.Книга - твій найкращий друг

Додаток И. Виховуємо патріота – громадянина України

Додаток Х. Сторітелінг. «Україна пам’ятає» до Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій

Додаток Я. «Шкільна бібліотека очима читачів»

Додаток Ц. КВЕСТ В БІБЛІОТЕЦІ «У СВІТІ КНИГ»

Додаток У. Гойдалки дискусійні: «Книга чи комп’ютер»

Додоток Ж.Буктрейлер. Велика доба Т.Шевченка

Додаток Є. КОНКУРС «ЮНИЙ ЧИТАЙЛИК»

Пошук у новинах
Знайти
Навігація
Погода
Контактна інформація
(03848) 9-02-96 — Директор
(03848) 9-02-90 — Методичний кабінет
e-mail: zoshnet1_2016@urk.net
Наша адреса
Хто онлайн?
Всього на сайті: 4

Користувачів: 0


Роботів: 0


Гостей: 4

Інформаційний куточок
Навчальний заклад, в якому Ви навчаєтесь, обслуговує інспектор ювінальної превенції поліції м.Нетішина
Демчук Олег Сергійович
p.т. 3 – 47 – 95 каб. № 23
приміщення Нетішинського МВ
З усіма питаннями, що належать до компетенції кримінальної міліції у справах дітей, Ви можете звернутись за телефонами:
Чергова частина Нетішинського МВ УМВС України в Хмельницькій області працює цілодобово
Адреса: м. Нетішин, вул. Енергетиків, 4
Телефони: 102 або 3-25-02
e-mail: ditypolice@mvs.gov.ua
Місцевий час
Календар
}